Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- BESOB bünyesindeki 86 oda tarafından saldırılar protesto edildi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğine (BESOB) bağlı 86 oda, terör olaylarına tepki gösterdi.

BESOB Başkanı Fehmi Erdem, birlik binasında düzenlenen basın toplantısında, esnafın her zaman devlet ve milletin bütünlüğünü esas aldığını belirtti.

Terör olaylarının tüm dünyada lanetlenmesi gerektiğini anlatan Erdem, şöyle konuştu:

" Türkiye yıllar boyu teröre binlerce can vermiş, katliamlar yaşamış, büyük acılar çekmiş bir ülkedir. Yaşanan bütün provokasyonlar karşısında Türkiye, terör örgütlerinin, onları besleyen ve destekleyen güç merkezilerinin tuzağına düşmemiş, sürüklemek istedikleri yere savrulmamıştır. Her şeye rağmen bir arada yaşamayı başarmıştır. Bu başarının temel dayanağı Anadolu insanının sosyal doygunluğu ve kültürel beşiğidir. Anadolu'da yaşayan insan sevgisi ve kardeşlik anlayışıdır. Kökleri 13. yüzyıla kadar dayanan bu topraklarda yeşermiş Ahi Evran Veli'nin, Mevlana'nın, Hacı Bektaş Veli'nin, Yunus Emre'nin yaşayan öğretisidir. Değerli başkanların gün, insan sevgisi barış ve kardeşlik günüdür. Tarihimizden gelen, kültürümüzden gelen anlayış ile teröre karşı ortak tavır alma günüdür."

Toplantıya, 86 odanın başkanları ve bazı üyeleri katıldı.