Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Balıkesir Devlet Hastanesi çalışanları. sağlık personeline yönelik terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıları protesto etti

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Devlet Hastanesi çalışanları. sağlık personeline yönelik terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıları protesto etti.

Hastane bahçesinde sağlık çalışanlarıyla basın açıklaması yapan Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Hocaoğlu, haziran ayından bu yana tırmanışa geçen terör saldırılarında sadece sağlık çalışanlarının değil, genç, yaşlı, çocuk ve bebek olmak üzere tüm kesimlerinin hedef alındığını söyledi.

Üç sağlık çalışanının saldırılarda yaşamını yitirdiğini ifade eden Hocaoğlu, şunları kaydetti:

"Aile hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır'da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun memleketi Şırnak'ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi, sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli'deki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli'de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşlarımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz."

Terör saldırılarının sağlık çalışanlarını yıldıramayacağını ifade eden Hocaoğlu, halka en iyi hizmeti vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.