Teröre su altında Türk bayraklı protesto

Teröre su altında Türk bayraklı protesto
Teröre su altında Türk bayraklı protesto
- Ayvalık'ta dalış yapan bir grup balık adam, Türk bayrağı açıp şehitler anısına saygı duruşunda bulunarak terör saldırılarını protesto etti

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir grup dalgıç, son dönemdeki terör olaylarını protesto etmek amacıyla su altında Türk bayrağı açtı.

Edremit Körfezi'ndeki yerleşim birimlerinden bir grup dalgıç, şehitlere saygı ve terör olaylarını protesto etmek amacıyla Ayvalık'ta bir araya geldi.

Dalış okulunun eğitmeni Kemal Çalışkan öncülüğünde Ege Denizi'ne giren dalgıçlar, yaklaşık 6 metrekarelik Türk bayrağı açtıktan sonra bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Çalışkan, dalış sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin zor günlerden geçtiğini söyledi.

Bu dönemin kısa sürede atlatılmasını dileyen Çalışkan, "Askerimize, polisimize yapılan saldırıları protesto etmek ve terör olaylarına dikkati çekmek amacıyla bu dalışı gerçekleştirdik. Terör saldırılarını protesto ederken başka birine zarar verecek hareketlerden kaçınalım" dedi.

Çalışkan, bu dalışla Ayvalık'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93'üncü yıl dönümünü de kutlamak istediklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Balıkesir

  ,

  Ege

  ,

  Protesto