Türk Eğitim Sen Bandırma Şubesi istişare toplantısı

Türk Eğitim Sen Bandırma Şubesi istişare toplantısı
Türk Eğitim Sen Bandırma Şubesi istişare toplantısı
BALIKESİR (AA) - Türk Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanlığınca tanışma ve istişare toplantısı düzenlendi.Öğretmenevindeki istişare toplantısına Türk...

BALIKESİR (AA) - Türk Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanlığınca tanışma ve istişare toplantısı düzenlendi.

Öğretmenevindeki istişare toplantısına Türk Eğitim Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı ve Kamu Sen İl Temsilcisi Yılmaz Kuran, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Baki, Erdoğan Bayram, Şaban Savaş, Murat Özdemir, Fatih Cildam, Türk Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanı Ekrem Eren, Bandırma, Gönen, Erdek ve Manyas ilçe temsilcileri katıldı.

 İstişare toplantısında konuşan Kuran, okullardaki yöneticilerin birer birer tasfiye edildiğini ileri sürdü.

Milli Eğitim çalışanlarının angarya görevlerle mağdur edildiğini iddia eden Kuran şöyle konuştu:

"Öğretmenlerin nöbet hizmeti bulunmaktadır. Ancak asıl işi eğitim hizmeti olan öğretmenler, sorumluluğu çok geniş olan nöbet hizmetinin karşılığı olarak ek bir ücret alamamaktadır. Bu durum hem iç hukuka ve uluslararası mevzuata hem de hakkaniyet anlayışına aykırıdır. Sendikamızın nöbet ücretleri ile ilgili olarak uzun zamandır ortaya koyduğu bir talebi vardı. Bu talep, öğretmenlerimizin okulda yürüttükleri nöbet hizmetleri karşılığında 6 saat ek ders talebiydi. Bununla ilgili dilekçeler hazırladık ve bu dilekçeler şubelerimizce Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildi. Bir toplumun ancak ve ancak eğitim ile kalkınabileceği göz önüne alındığında; öğretmenlerin, akademisyenlerin, eğitim çalışanlarının, üniversite çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını dünya ülkeleri seviyesine çıkarmak, onların insanca ücretlerle yaşamasını sağlamak bu ülkeyi yönetenlerin en asli görevlerinden biridir."