TÜRKSOY, Gençlik Oda Korosu, Ayvalık kampı sona erdi

TÜRKSOY, Gençlik Oda Korosu, Ayvalık kampı sona erdi
TÜRKSOY, Gençlik Oda Korosu, Ayvalık kampı sona erdi
BALIKESİR (AA) - Tataristan'da geçen yıl gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Ülkeler Kültür Bakanları Daimi Konseyi'nde alınan kararla...

BALIKESİR (AA) - Tataristan'da geçen yıl gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Ülkeler Kültür Bakanları Daimi Konseyi'nde alınan kararla kurulan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Gençlik Oda Korosu, Ayvalık kampını konserle sonlandırdı.

Taksiyarhis Anıt Müzesi'nde gerçekleşen konser öncesi AA muhabirine açıklamalarda bulunan TÜRKSOY Basın Müşaviri Salim Ezer, koronun Türk Cumhuriyetleri'nin bir araya gelerek kurulduğunu belirtti.

Grubun 14 üye ülkesi olduğunu ifade eden Ezer, şunları kaydetti:

"Amacımız sahip olduğumuz potansiyeli hem Türk Cumhuriyetleri'nde hem de dünyada duyurmak ve tanıtmak. Biz bir kültür sanat teşkilatıyız. Aslında her şeyden önce kendi değerlerimizi kendimiz de bilmiyoruz çoğu zaman . Bu gün Azerbaycan'ı herkes tanır. Ancak  Rusya Federasyonu içinde, Sibirya'da o kadar çok Türk halkı var ki. Biz bu halkların sesi olmaya çalışıyoruz, görüntüsü olamaya çalışıyoruz. Dünyada gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde halkların varlığını göstermeye çalışıyoruz."

Açıklamanın ardından geniş halk kitlesinin katıldığı konser gerçekleşti.


  ETİKETLER:

  Azerbaycan

  ,

  Rusya

  ,

  sanat

  ,

  zaman

  ,

  kültür

  ,

  Konser