TÜRKSOY Gençlik Oda Korosu, Ayvalık'ta konser verecek

TÜRKSOY Gençlik Oda Korosu, Ayvalık'ta konser verecek
TÜRKSOY Gençlik Oda Korosu, Ayvalık'ta konser verecek
BALIKESİR (AA) - Dünya'nın en iyi koro ekiplerinin sahne aldığı 2. Avrupa Koro Oyunları'ndan 3 Altın Madalya ile dönen TÜRKSOY Gençlik Oda Korosu...

BALIKESİR (AA) - Dünya 'nın en iyi koro ekiplerinin sahne aldığı 2. Avrupa Koro Oyunları'ndan 3 Altın Madalya ile dönen TÜRKSOY Gençlik Oda Korosu Ayvalık'ta konser verecek.

Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müzesi'nde 16 Temmuz'da sahne alacak koro ekibinde, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tataristan (RF) ve Türkiye 'den genç konservatuvar öğrencileri bulunuyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, dünya çapında bir ekibi Ayvalık'ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Tüm Ayvalıklıları konsere davet eden Gençer, "2. Avrupa Koro Oyunları'ndan 3 Altın Madalya ile Türkiye'ye dönen TÜRKSOY Gençlik Oda Korosu'nun Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müzesi'nde gerçekleştirilecek olan konserini herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ise Türkiye'yi ve Türk dünyasını temsilen katıldıkları yarışmada altın madalya kazanmaktan dolayı çok memnun olduğunu dile getirerek yetenekli genç sanatçılardan oluşan TÜRKSOY Gençlik Oda Korosu'nun başarılarının katlanarak artması temennisinde bulundu.