Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
BALIKESİR (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi, Balıkesir'de protesto edildi.TÜİK Balıkesir Bölge...

BALIKESİR (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi, Balıkesir'de protesto edildi.

TÜİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü önünde toplanan CHP Altıeylül Kadın Kolları üyeleri, sloganlar atarak basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan Gülay Kaymaz, Özgecan Aslan'ın katillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini belirterek, "Medeni Kanuna Sahip Çıkıyor" imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

Medeni Kanun'da kadınlara verilen hakların en iyi şekilde düzenlendiğini ifade eden Kaymaz, bu kanuna sahip çıkılması ile kadın cinayetlerinin azalacağını kaydetti.

Kaymaz, Medeni Kanunun 17 Şubat 1926'da yürürlüğe girdiğini dile getirerek, "İnsanların doğumundan ölümüne kadar tüm yaşam faaliyetlerini düzenleyen kanundur. Medeni Kanunun kabulünden itibaren kadınlar kazanılmış haklarını daha ileriye taşıma mücadelesi vermiştir" dedi.