"Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması"

"Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması"
"Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması"
- Ayvalık'ta 27 üniversitenin katılımıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen "Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması" sona erdi

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, 27 üniversitenin katılımıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen "Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması" sona erdi. 

Ayvalık Açık Hava Tiyatrosu'nda organize edilen, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nce desteklenen yarışmada stilize dalda Trakya Üniversitesi birinci, Ege Üniversitesi ikinci, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ise üçüncü oldu.

Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, ödül törenindeki konuşmasında, organizasyonun ilçede yapılmasına karar verildikten sonra katılımcıları ve Ayvalık halkını mahçup etmemek için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, "Buraya gelen üniversite öğrencilerinin memnun ayrıldığını umuyoruz. İnşallah bunu bundan sonraki zamanlarda daha geniş kapsamlı, daha sıcak günlerde yapmayı umuyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yarışmayı geleneksel hale getireceklerini dile getirip, "Türkiye'nin bütün kültürü Ayvalık'taydı. Hakikaten Türkiye'nin halk oyunlarını çok güzel şekilde seyrettik. Organizasyonu tekrar Ayvalık'ta yapmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Trakya Üniversitesi halk oyunları ekibinden Volkan Yılmaz ise yoğun bir süreçten geçtiklerine işaret ederek, "Ekibimizin yüzde 80'i aramıza yeni katıldı. Çok iyi hazırlandık. Hocamız sağ olsun bize çok iyi eğitim verdi. Üniversitemizin katkılarıyla buraya kadar geldik. Çok zor oldu ama çok da tatlı oldu. Çünkü bizler dokuz sekiz ritmlerle kalbi atan insanlarız. Güzel ve başarılı bir yaptığımızı düşünüyoruz" diye konuştu.