Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek:

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek:
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek:
- "Efendim, 'Silahlar susmuşken bu yapılır mı?' gibi sözler yanlıştır. Ne yani, 4 Temmuz'da Silahlı Kuvvetler'in başlattığı harekat yanlış mı? Bu, ülkenin yaşaması için zorunlu ve hatta gecikmiş bir harekat"

BALIKESİR (AA) -  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Efendim, 'Silahlar susmuşken bu yapılır mı?' gibi sözler yanlıştır. Ne yani, 4 Temmuz'da Silahlı Kuvvetler'in başlattığı harekat yanlış mı? Bu, ülkenin yaşaması için zorunlu ve hatta gecikmiş bir harekat" dedi.

Perinçek, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir otelde bazı sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Perinçek, hiç kimsenin kendi ülkesinde başka bir silahlı gücü kabul etmeyeceğini söyledi.

Teröre karşı mücadelenin önemini vurgulayan Perinçek şöyle konuştu:

"Efendim, 'Silahlar susmuşken bu yapılır mı?' gibi sözler yanlıştır. Ne yani, 4 Temmuz'da Silahlı Kuvvetler'in başlattığı harekat yanlış mı? Bu, ülkenin yaşaması için zorunlu ve hatta gecikmiş bir harekat. Böyle bir harekata karşı çıkarak, ne vatan, bağımsızlık, halk korunabilir ne de millet olunabilir. Bu yüzden de bu savaş bir vatan savaşı, vatan savunması, vatan mücadelesi ve bunu yapmak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görevi ve borcudur."

Perinçek, terörle mücadelenin halkın isteği olduğunu, bölücü terör örgütüne karşı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin canla başla görevini yaptığını ifade ederek, "Önemli olan, sen bu savaşta neredesin? PKK 'nın yanında mısın,  Amerika 'nın yanında mısın? Yoksa vatan savunmasını yapan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye 'nin yanında mısın?" şeklinde konuştu.