Yabancı dil okulunda çocukların sertifika coşkusu

Yabancı dil okulunda çocukların sertifika coşkusu
Yabancı dil okulunda çocukların sertifika coşkusu
BALIKESİR (AA) - Ülke genelinde altı şubesi bulunan Balıkesir merkezli bir yabancı dil okulunun yıl sonu etkinliğinde çocuklar, sertifikalarını...

BALIKESİR (AA) - Ülke genelinde altı şubesi bulunan Balıkesir merkezli bir yabancı dil okulunun yıl sonu etkinliğinde çocuklar, sertifikalarını coşkulu bir törenle aldı.

Okulun Müdürü Hasan Hüseyin Yörük, Balıkesir Amfitiyatro'da düzenlenen sertifika töreninde, okul öncesi, anaokulu ve ilköğretim düzeyinde kurslara katılan bin 200'e yakın çocuğun sertifika alacağını söyledi.

Çocukların İngilizce okuluna isteyerek, severek gelmeleri için çaba harcadıklarını, sıcak bir ortam hazırladıklarını ifade eden Yörük, bu ortamda öğrencilerin dil öğreniminin daha kolay olduğunu aktardı.

Yabancı dil öğrenmenin akıntıya karşı kulaç atmaya benzediğini belirten Yörük, "Nasıl ki, kulaç atmayı bıraktığınızda geri gidiyorsak, İngilizce eğitimine ara verildiğinde de bulunulan konumdan geriye gidiliyor. Bu yüzden İngilizce öğrenmede kulaç atmaya devam diyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından çocuklar, sınıflar halinde sahneye çıkarak hem sertifikalarını aldı hem de küçük birer gösteri sundular.

Etkinlik kapsamında kurulan stantlarda çocuklara ücretsiz dondurma, pamuk şeker ve lokma dağıtıldı.