"Yeni Turizm Modeli" projesi

"Yeni Turizm Modeli" projesi
"Yeni Turizm Modeli" projesi
BALIKESİR (AA) - İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün hazırladığı Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın maddi destek sağladığı ve Altıeylül Belediyesinin...

BALIKESİR (AA) - İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün hazırladığı Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın maddi destek sağladığı ve Altıeylül Belediyesinin katkıda bulunduğu "Yeni Turizm Modeli" projesi tanıtıldı.

Altıeylül Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil, Balıkesir Valiliğinde yaptığı tanıtım toplantısında proje sayesinde alternatif turizm faaliyetlerini çeşitlendirerek yabancı turist sayısını arttırmayı amaçladıklarını söyledi.

145 bin 255 liralık bütçeye sahip proje hakkında bilgi veren Aycil, şunları kaydetti:

"İlçelerimizin turizm konusunda öne çıkmış değerlerini derlediğimiz tanıtım broşür ve kitapçıkları bastırdık. Balıkesir'in turizm haritasını hazırladık. Hazırladığımız tanıtım materyallerinin önemi şurada ortaya çıkıyor. Katıldığımız yurt içi ve yurtdışı fuarlarda turizm alanındaki hedef kitleye birebir ulaştırma imkanı elde ettik. Balıkesir'in en önemli eksiğinin tanıtım ve pazarlama olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonraki fuarlara kuruluşların ilimizi tanıtıcı materyaller ile katılması gerektiğini düşünüyorum."


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Turizm

  ,

  Proje

  ,

  kültür

  ,

  turist