Yeni yıla kar esaretiyle girdiler

Yeni yıla kar esaretiyle girdiler
Yeni yıla kar esaretiyle girdiler
- Balıkesir-İzmir karayolunun kapanması nedeniyle mahsur kalan bazı sürücüler, kamyonlarının içinde, bir bölümü de dinlenme tesislerinde TV başında yeni yıla girdi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir- İzmir karayolunun kapanması nedeniyle mahsur kalan bazı sürücüler, kamyonlarının içinde, bir bölümü de dinlenme tesislerinde TV başında yılbaşı programlarını izleyerek yeni yıla girdi.

AA muhabirinin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, önceki gün öğle saatlerinde kapanan Balıkesir-İzmir karayolunu açma çalışmaları aralıksız sürüyor.

Ekipler, devrilen ya da kayan tır ve kamyonları yoldan çekmeye çalışırken, bir yandan da karayolunu kaplayan kar temizleme çalışmaları yapıyor. 

Halen Manisa yönüne geçişine izin verilmeyen araçlar ya dinlenme tesislerinde yolun açılmasını bekliyor veya Edremit-Ayvalık- Dikili güzergahını kullanarak İzmir'e ulaşmaya çalışıyor.

Yolda mahsur kalan çok sayıda kişi, yeni yıla kar esareti altında girdi. Bazı sürücüler, kamyonlarının içinde planlamadıkları bir kutlamayla yeni yıla girerken, bir bölümü de dinlenme tesislerinde TV başında yılbaşı programlarını izledi.

Pamukçu mevkisinde kamyon içinde iki arkadaşıyla yeni yıla giren şoför Bilal Okunakol, 30 saattir yolun açılmasını beklediklerini belirterek, Bursa'dan Denizli'ye gitmeye çalıştıklarını ancak kar yağışının buna imkan vermediğini söyledi.

Yiyecek konusunda hazırlıklı olduklarını ifade eden Okunakol, "Yolda mahsur kalan birçok kişi mağdur oldu. Kadın ve çocukların ağladıklarını gördük, üzüldük. Bize bir iki kez kumanya geldi. Destek olanlara teşekkür ediyoruz. Yeni yıla ailemizle girmek, bu akşamı onlarla geçirmek isterdik ama bunları yolda kamyon içinde yaptık" dedi.

Mahsur kalanlar kadar DSİ, Karayolları, Orman Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri de yeni yıla karla mücadele ederek, yolları açmaya çalışarak girerken, trafik polisleri ve  jandarma personeli de ailelerinden uzakta görevlerinin başında girdi.