Yoğun bakımdaki milli judocu

Yoğun bakımdaki milli judocu
Yoğun bakımdaki milli judocu
- Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan: - "Kendisi çok başarılı bir sporcumuz, bir an önce sağlığına kavuşup aramıza dönmesini diliyoruz"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisine devam edilen milli judocu Burcu Hantuk'un (16) çok başarılı bir sporcuları olduğunu belirterek, "Bir an önce sağlığına kavuşup aramıza dönmesini diliyoruz" dedi.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kolunda başlayan ödemin yayılarak durumunun ağırlaşması üzerine Balıkesir'den sevk edildiği UÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde hayatta kalma mücadelesi veren Hantuk'un sağlığına kavuşması için spor camiası olarak dua ettiklerini söyledi.

Hantuk'un sağlık durumunu yakından takip ettiklerini ifade eden Aslan, şunları kaydetti:

"Burcu Hantuk Balıkesir'i temsil eden milli bir sporcumuz. 16 yaşında çok geç bir kızımız. Kendisinin sağlık durumundan yakın olarak ilgileniyoruz. Kendisi çok başarılı bir sporcumuz, bir an önce sağlığına kavuşup aramıza dönmesini diliyoruz. Yarın antrenör Mehmet Yılmaz'ı tekrar Bursa'da tedavi gördüğü hastaneye gönderiyoruz. Onun tekrar sağlığına kavuşması en çok bizleri sevindirecek. Şampiyonlukları olan genç bir sporcumuz, bizim için çok değerli. Bu konuda elimizden gelini yapıyoruz."