Yozgat Valisi Yazıcı Havran'da anılarını tazeledi

Yozgat Valisi Yazıcı Havran'da anılarını tazeledi
Yozgat Valisi Yazıcı Havran'da anılarını tazeledi
BALIKESİR (AA) - Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, 1995 ile 1998 yılları arasında kaymakamlık yaptığı Havran'ı ziyaret etti.İlçe Kaymakamı Yasin...

BALIKESİR (AA) - Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, 1995 ile 1998 yılları arasında kaymakamlık yaptığı Havran'ı ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Şenol Taşkale, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sunullah Peker'in eşlik ettiği Yazıcı, Belediye Başkanı Emin Ersoy'u makamında ziyaret eden ettikten sonra Fazlıca ve Kalabak mahallelerine gitti.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Yazıcı, Havran Kaymakamı olduğu 1995'te Fazlıca ve Kalabak mahallerine diktiği çam fıstığı fidanlarının büyümüş halini görünce duygulandı.

Yazıcı, o dönemlerde köylerdeki vasıfsız arazilere çam fıstığı ekerek köy tüzel kişiliklerine gelir elde etmeyi amaçladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Çam fıstıklarını zor şartlar altında diktik. Şu an yaşlanan amcalarımız su taşıyarak bu fidanların büyümesi için gece gündüz çalıştı. Geceleri kolluk kuvvetleri ile çam fıstığı ektiğimiz arazilere gidip kontrol ediyorduk. Çobanlar koyunlarına çam fıstıkların içine girmesin diye yoğun bir çalışma temposu içindeydik. Çam fıstıkları benim çocuklarım gibi onları yirmi yıl sonra büyümüş ürün vermiş olarak görmek beni hem duygulandırdı hem de mutlu etti dedi. Yazıcı yirmi yıl sonra köylülerimiz ile birlikte olup hasret giderdik. Bazılarını tanıyamadım çok yaşlanmışlar."