Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Balıkesir'de evsizler otellere yerleştirildi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in merkez Karesi Belediyesi, sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsizleri çeşitli otellere yerleştirdi.

Başkanı Yücel Yılmaz'ın talimatıyla belediyenin zabıta ekipleri ilçede soğuk kış günlerinde sokakta kalan ve ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşların yardımına koştu.

Ekipler, ''444 99 10'' numaralı çağrı merkezine gelen yardım talepleri doğrultusunda sokakta yaşayan çok sayıda vatandaşı, soğuktan korunmaları için otellere yerleştirdi. Ayrıca yürümekte zorluk çeken yaşlı vatandaşlar ile hastaneden taburcu olan hastalar belediye ekipleri tarafından evlerine bırakıldı.

Yılmaz, ilçede yaşayan her vatandaştan sorumlu olduklarını belirtti. Soğuk kış günlerinde özelikle evsiz vatandaşların donma tehlikesiyle kar şı karşıya kaldığını ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu ilçede yaşayan herkes bizim insanımız, evsizlerin sokakta donarak ölmesine ya da aç susuz kalmalarına göz yumamazdık. Çağrı merkezimize gelen yardım talepleri üzerine kömür ve gıda dağıtımı yaptık. Aynı zamanda sokakta yaşayan hayvanlarımızı da unutmadık. Karesi Evleri dediğimiz köpek kulübelerinin sayısını artırdık. Kuşlar için belirli bölgelere soğuktan korunmaları için yağmur geçirmeyen doğal ortama uygun olarak hazırlanmış kuş yuvaları yerleştirdik. Uzun bir süre önce hizmete giren Pugedonları (sokak hayvanları için yem kutusu) da tek tek kontrol ederek dolumlarını sağladık.''

Yılmaz ayrıca, aralıksız yağan kar sonucunda kapanan kırsal mahallelerdeki yol çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve yolda mahsur kalanlara her türlü yardımın yapılacağını söyledi.

 


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  gıda

  ,

  kış

  ,

  kuş

  ,

  kar

  ,

  Karşı

  ,

  Yağmur