Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Balıkesir'i Kütahya ve Soma'ya bağlayan karayolları ile kapalı 392 mahalle yolunun açılması için çalışmalar sürüyor - AFAD ve Kepsut Belediyesi ekipleri, Kütahya yolunda bekleyen sürücü ve yolculara kumanya dağıttı

BALIKESİR (AA) - Kar yağışı, tipi ve zemindeki buzlanma nedeniyle Balıkesir'i Kütahya ve Manisa'nın Soma ilçesine bağlayan karayolları ile kapalı 392 mahalle yolunu açma çalışmaları aralıksız yürütülüyor.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Kepsut Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 3 gündür etkisini sürdüren kar yağışı ve fırtına, Balıkesir merkez ile bazı ilçelerinde ulaşımda aksamalara yol açıyor.

Özellikle sabaha kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 392 mahalle yolu ulaşıma kapanırken  büyükşehir ve ilçe belediye ekipleri açmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Balıkesir'i Kütahya'ya bağlayan Kepsut-Dursunbey güzergahı ile Soma'ya bağlayan Savaştepe karayolunda ise halen ulaşım sağlanamıyor.

Kepsut-Dursunbey karayolunda tipi, karayolları ve belediye ekiplerine zor anlar yaşatıyor. Açılan bölümler, tipi nedeniyle kısa sürede tekrar karla kaplanıyor.

Rampalarda biriken kar ve zeminin buzlu olması nedeniyle Kepsut-Dursunbey karayolunun 8. kilometresinden itibaren araçların geçişine izin verilmiyor. Bu nedenle bölgede araç kuyrukları oluştu.

AFAD ve Kepsut Belediyesi ekipleri, yolda kalan sürücüler ise yolculara kumanya dağıtıyor.