Yürüyüş Milli Takımı Balkan Şampiyonası'na hazırlanıyor

Yürüyüş Milli Takımı Balkan Şampiyonası'na hazırlanıyor
Yürüyüş Milli Takımı Balkan Şampiyonası'na hazırlanıyor
- 18 Nisan'da gerçekleştirilecek Balkan Yürüyüş Şampiyonası öncesinde Ayvalık'ta kampa giren Atletizm Federasyonu Yürüyüş Milli Takımı'nın 25 sporcusu, sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki antrenman yapıyorsalba

BALIKESİR (AA) - Balkan Yürüyüş Şampiyonası'nda 5 kategoride yarışacak Atletizm Federasyonu Yürüyüş Milli Takımı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde kampa girdi.

Ayvalık'ta 18 Nisan'da gerçekleştirilecek 20 kilometre bayanlar ve erkekler, 10 kilometre gençler, 10 kilometre yıldız erkekler, 5 kilometre yıldız bayanlar ve 5 kilometre yıldız bayanlar kategorilerinde altın madalya hedefleyen 25 sporcu, sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki antrenman yapıyor.

Antrenör Sebahattin Tatar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ayvalık'ta daha önce Yürüyüş Türkiye Şampiyonası'nın gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Balkan Şampiyonası hazırlıklarına da bu ilçede başladıklarını belirten Tatar, şöyle konuştu:

"Olimpiyat ve dünya şampiyonası vizesi almak için iki sporcumuzu da gönderiyoruz. Onlardan da çok ümitliyiz. Amacımız daha kalıcı başarılar elde etmek, Balkan Şampiyonası'nda aldığımız dereceleri yinelemek. Bu konuda güçlü bir takımımız var. Geçen hafta burada yaptığımız seçmelerde ve derecelere bakıldığında bir hayli ilerleme olduğunu görüyoruz. Özellikle büyük erkeklerde özlenen bir tabloyu bu sene görmüş olduk. İstediğimiz çizgiyi yakaladığımıza inanıyorum. Takımımız çok iyi. Özellikle Ayvalık Atletizm Kulübü olarak milli takıma yapmış olduğumuz katkı hakikaten ileri seviyede. Balkan Yürüyüş Şampiyonası'ndan mutlak birincilik, tüm kategorilerde madalya hedefliyoruz. Bunu yapabilecek güçteyiz. Tarihimizde ilk kez böyle güçlü bir kadroyla yarışacağımıza inanıyorum. İnşallah bundan sonraki yarışmalarda da özlenen tablolar, özlenen başarılı dereceler elde edeceğiz."

- Dünya barajını geçmeyi hedefliyor

Sporculardan Ersin Tacir ise müsabakalarda dünya barajını geçmeyi hedeflediğini dile getirdi.

İsviçre'de 15 gün önceki yarışta 6 saniyeyle dünya barajını kaçırdığını ifade eden Tacir, bu kez Portekiz'den istediğini alacağını belirtti.

Antrenmanların çok iyi gittiğini söyleyen Tacir, "Şu an yaptığımız antrenmanların dereceleri hem olimpiyat hem de dünya barajını geçecek seviyede. Gayet iyi durumdayız" diye konuştu.

Ayvalık Kampı Müdürü İrfan Özdemir de Balkan Şampiyonası'nda her branşta madalya beklediklerine işaret ederek, "Ülkemiz bu branşta gün geçtikçe daha da güzel dereceler elde ediyor. Çocuklarımızın performansları çok iyi. Şu anda kampımızda geçen senenin, 2014'ün dünya şampiyonu Ruslan Dimitrenko ve hocası da var" ifadesini kullandı.