Yürüyüş Milli Takımı'nın hedefi "Balkan şampiyonluğu"

Yürüyüş Milli Takımı'nın hedefi "Balkan şampiyonluğu"
Yürüyüş Milli Takımı'nın hedefi "Balkan şampiyonluğu"
- Atletizm Federasyonu Yürüyüş Milli Takımı, 18 Nisan'da Ayvalık'ta yapılacak Balkan Yürüyüş Şampiyonası'nın hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor

BALIKESİR (AA) - Atletizm Federasyonu Yürüyüş Milli Takımı, 18 Nisan'da yapılacak Balkan Yürüyüş Şampiyonası'na, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde günde çift antrenmanla hazırlanıyor.

Yürüyüş Milli Takımı Antrenörü Sebahattin Tatar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14. Balkan Ülkeleri Yürüyüş Şampiyonası'na  Türkiye , Romanya, Sırbistan, Yunanistan , Bulgaristan ve Bosna Hersek'in katılacağını söyledi.

Takımdaki sporcuların morallerinin yüksek olduğunu ve Türk ekibi olarak şampiyonaya iddialı hazırlandıklarını belirten Tatar, günde çift antrenman yaptıklarını anlattı.

Şampiyonanın 18 Nisan'da Ayvalık'ta gerçekleştirileceğini dile getiren Tatar, şöyle konuştu:

"Ayvalık'ta kampa girdik ve şampiyona gününe kadar burada çalışacağız. Türk takımını, geçen hafta Ayvalık'ta yaptığımız seçmeyle belirledik. Hedefimiz Balkan şampiyonluğu. Eskiden bir madalya aldığımızda bununla bir yıl övünüp sevinirken şimdi kaybettiğimiz bir madalyanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu da bizim ne kadar yol kat ettiğimizi göstermektedir. Ciddi bir ekibimiz var ve çok ciddi çalışıyoruz."

Olimpik Yürüyüş Milli Takımı antrenörlerinden Hatice Tatar da Balkan Şampiyonası'na hazırlanan Türk Milli Takımı ile bir arada kamp yaptıklarını ifade etti.

Çok büyük ilerleme kaydettiklerine dikkati çeken Tatar, "En yakın zamanda da olimpiyat barajını hep beraber aşmayı hedefliyoruz. 18 Nisan'da da birçok yıldız, genç ve büyük dallarında birincilik elde edeceğimize inanıyorum" ifadesini kullandı.