Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 189'uncu yıl dönümü

Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 189'uncu yıl dönümü
Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 189'uncu yıl dönümü
BALIKESİR (AA) - Zabıta Teşkilatının 189'uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir, Altıeylül ve Karesi Belediyesi tören düzenledi.Büyükşehir...

BALIKESİR (AA) - Zabıta Teşkilatının 189'uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle  Büyükşehir , Altıeylül ve Karesi Belediyesi tören düzenledi.

Büyükşehir Belediye Binası önünde toplanan 3 belediyeye ait zabıta görevlileri, Milli Kuvvetler, Anafartalar ve Kızılay Caddessi üzerinden, Atatürk Parkı önündeki Atatürk Anıtı'na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Anıta sırasıyla Büyükşehir, Altıeylül ve Karesi belediyelerinin çelenkleri sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş, burada yaptığı konuşmada, zabıta teşkilatının yaklaşık 2 asırdır görev yaptığını belirtti. 1950'li yıllara kadar zabıta teşkilatının polis gücü adı altında görev yaptığını daha sonra kendi biriminin oluştuğunu söyleyen Kurtbaş, Balıkesir'in büyükşehir olmasıyla da merkez ilçe zabıta teşkilatının büyükşehir teşkilatıyla ortak hareket ettiğini vurguladı.

Konuşmanın ardından tören sona erdi.