Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası

Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası
Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası
- Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Bandırma'da düzenlenen şampiyonanın açılış töreni yapıldı

BALIKESİR (AA) - Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Balıkesir'in Bandırma ilçesinde düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası'nın açılış töreni yapıldı. 

Bandırma Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen açılış töreninde, belediye başkanı Dursun Mirza'nın katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Cumhuriyet Caddesi'nden başlayan kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Alanı'nda son buldu. 

Yarışlar, yarın Balıkçı Barınağı'ndan hareketle yapılacak ve akşam saatlerindeki finallerin ardından ödül töreni gerçekleştirilecek. 

Şampiyonanın teknik toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Asbaşkanı Doç. Dr.Şahin Özen, organizasyonda 16 kulübün Türkiye şampiyonu olmak için mücadele edeceğini söyledi. 

Organizasyonda ilk üç sırada yer alacak kulüp ve sporculara madalya ile kupa vereceklerini kaydeden Özen, "En az 8, en fazla 12 sporcuyu da ay sonuna yapılacak milli takım kampına davet edeceğiz. Tabii bu müsabakaların bir amacı da milli takım kamplarının aday kadrosunu oluşturmak. Aday kadroyu oluşturacak sporcuları belirlemek" ifadelerini kullandı.