24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Bartın'da tören düzenlendi

BARTIN (AA) - Bartın'da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda devam eden programda konuşan Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, öğretmenlik mesleğinin önemini özellikle kaymakamlık yaptığı dönemde alanda çalışırken görme imkanı bulduğunu söyledi.

Her mesleğin bir alternatifi veya telafisinin olabildiğini ancak eğitimin geri dönüşünün, ertelemesinin mümkün olmadığını dile getiren Coşkun, şöyle konuştu:

"Öğretmenlik mesleği, bütün mesleklerin anasıdır demek hiç abartı olmaz. Eğitim camiasının içerisinde hiçbir meslekte olmayacak kadar idealist insanların olduğunu her zaman mutlulukla gördüm. Ben bir kamu yöneticisi olarak biliyorum ki öğretmenlerimizin başta maaş olmak üzere büyük sorunları var ama ülkemiz maalesef kalkınmasını istenilen düzeye getiremediği için öğretmenlerimizi tatmin edecek bir maaş verebildiğimizi söyleyemiyoruz. Temennim odur ki kalkınmanın temeli olan öğretmenlerimizin tüm sorunları çözülsün. Onlar olmadığı zaman ülke olmaz, halk olmaz, egemenlik, bayrak, bağımsızlık olmaz. Çünkü, bilginin kaynağı öğretmenlerimizdir."

Göreve yeni başlayan öğretmenler adına Bartın Köksal Toptan Ortaokulu öğretmenlerinden Aslı Kurşun ile emekli öğretmenler adına Osman Giresunlu'nun da konuştuğu program, "Öğretmen" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi, göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ve Bartın Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencilerinin sahne almasıyla sona erdi.

Törene CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.