24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
BARTIN (AA) - Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Azizoğlu, mesajında, cumhuriyetin kuruluşundan...

BARTIN (AA) - Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Azizoğlu, mesajında, cumhuriyetin kuruluşundan itibaren muasır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda atılan her adımda öğretmenlerin katkısının büyük olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar yüce ve dünyanın en güzel mesleklerinden olduğunu ifade eden Azizoğlu, şunları kaydetti:

"Sizler Atatürk'ün 'Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir' ifadesinde haklı yerini bulan ilim-irfan ordusunun vazgeçilmez neferlerisiniz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş, demokratik, milli değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde, ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde gösterdiğiniz özveri ve emeğe teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, irfan ordumuzun şehit öğretmenlerini şükran ve minnet duygularıyla yad ediyor, siz sevgili öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum."