Amasra, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda tanıtıldı

Amasra, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda tanıtıldı
Amasra, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda tanıtıldı
BARTIN (AA) - Amasra'nın Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nde tanıtıldığı bildirildi. Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin...

BARTIN (AA) - Amasra'nın Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nde tanıtıldığı bildirildi.

 Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl düzenlenen fuarın, ülkenin önemli turizm fuarlarından biri olduğunu belirtti. 

Bu yıl düzenlenen fuarda 84 ülkenin turizm bakanlığı temsilcilerinin yanı sıra il ve ilçelerin de stant açtığını vurgulayan Boran, şunları kaydetti:

"Amasra standımızda yerli ve yabancı turizm profesyonellerine ilçemizin tarihi, doğal güzelliklerinin yanı sıra UNESCO adaylık sürecimiz hakkında bilgiler sunulmaktadır. İlçemizdeki turizm işletmelerimiz tanıtım materyallerini seyahat acentelerine sunarak, 2016'da düzenleyecekleri tur organizasyonları ve konaklama hizmetleri hakkında bilgi vermektedir. Bu yılki fuar da Amasra standının sloganı "Dünya Miras Listesi Yolunda Amasra" olarak belirlenmiştir. Yerli ve yabancı turizmcilere ilçemizde yürütülen UNESCO çalışmaları hakkında bilgi verilmektedir."

Boran, fuarın 13 Aralık tarihine kadar gezilebileceğini ifade etti.