BAKKA heyetinin Güney Kore ziyareti

BAKKA heyetinin Güney Kore ziyareti
BAKKA heyetinin Güney Kore ziyareti
BARTIN (AA) - Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) heyeti olarak Güney Kore'de bazı ziyaretlerde...

BARTIN (AA) - Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) heyeti olarak Güney Kore'de bazı ziyaretlerde bulunduklarını bildirdi.

Akın, yaptığı yazılı açıklamada, BAKKA'nın teknik çalışma ziyareti kapsamında Vali Seyfettin Azizoğlu, Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır'ın da yer aldığı heyetle Güney Kore'de Türkiye Seul Büyükelçiliği ve Seul Müşavirliği'ni ziyaret ettiklerini belirtti.

Kore İthalatçılar Birliği ile Samsung ve Hyundai firmalarını da ziyaret ederek, incelemelerde bulunduklarını bildiren Akın, şunları kaydetti:

"BAKKA Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz Güney Kore ziyaretimize başladık. Kore ile ekonomik ilişkilerimiz konusunda Ticaret Ateşemizden ayrıntılı bilgiler aldık.  Kore İthalatçılar Birliği'nde bir toplantı gerçekleştirdik. Tüm bu ziyaret, toplantı ve incelemelerimizde bölgemiz açısından önemli bilgi ve birikimler elde ettik. Bölgemizin çıkarları için ziyaretin her aşamasını en güzel şekilde değerlendirmeye devam ediyoruz."