Bartın Atık Su Arıtma Tesisi Projesi başladı

Bartın Atık Su Arıtma Tesisi Projesi başladı
Bartın Atık Su Arıtma Tesisi Projesi başladı
BARTIN (AA) - Bartın'da kentten geçen ırmağı kanalizasyon atıklarından kurtaracak olan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nde inşaat çalışmalarına...

BARTIN (AA) - Bartın'da kentten geçen ırmağı kanalizasyon atıklarından kurtaracak olan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nde inşaat çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkanı Cemal Akın, tesisin yapılacağı Dallıca köyü mevkisinde gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana projenin kabul edilmesi ve hayata geçirilmesi yönünde büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

Yüzde 85'i Avrupa Birliği , yüzde 6'sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yüzde 9'u Bartın Belediyesi'nin mali katkısıyla hayata geçen projenin İnkumu Atıksu Ön Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı çalışmasıyla 55 milyon liraya mal olacağını açıklayan Akın, " Bugün inşaat çalışmalarına başladığımız projenin kentimize hayırlı olmasını diliyorum. Yaz aylarında günde 30 bin turistin tatil yaptığı İnkumu sahilimizde de atıksu ön arıtma tesisi ve derin deniz deşarjı çalışmasına da 16 Ekim'de başlayacağız" dedi.