Bartın Üniversitesinde "Öğrenci Söyleşileri"

Bartın Üniversitesinde "Öğrenci Söyleşileri"
Bartın Üniversitesinde "Öğrenci Söyleşileri"
BARTIN (AA) - Bartın Üniversitesinde "Öğrenci Söyleşileri" etkinliği düzenlendi.Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, söyleşide...

BARTIN (AA) - Bartın Üniversitesinde "Öğrenci Söyleşileri" etkinliği düzenlendi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, söyleşide yaptığı konuşmada, zaman zaman düzenledikleri etkinliklerle öğrencilerle iç içe olmayı önemsediklerini kaydetti. 

Öğrencilik günlerinin, zamanın en iyi değerlendirilmesi gereken zamanlardan olduğuna işaret eden Kaplan, "Bu dönemler, çok okuyacağımız, çok bilgi sahibi olacağımız, hocalarımızın bilgilerinden, tecrübelerinden yararlanmamız gereken en önemli dönemlerdir. Zamanı verimli kullanan çok iyi öğrenciler olmak zorundayız. Yine öğrencilerimiz yurt dışında eğitim olanakları başta olmak üzere her fırsatı değerlendirmelidir" diye konuştu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Said Kıngır da fakültelerinde öğrenim gören 2 bin 257 öğrenciyle üniversitedeki fakülteler arasında en kalabalık fakülte olduklarını söyledi.

Öğrencilerin, fakülte dekanı, rektörü ve öğretim elemanlarıyla iletişim kurma fırsatı anlamında daha büyük ve eski üniversitelere göre avantajlı olduklarını ifade eden Kıngır, şöyle devam etti:

"Bunun yanında hemen her üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olduğu düşünülürse istihdam konusunda yoğun bir rekabet olduğu da ortada. Bilgilerimizi bilişim teknolojileri ve iyi bir yabancı dille birleştirdiğinizde donanımlı bir kişi olarak istihdam konusunda rekabet edebilecek niteliğe sahip olacaksınız. Öğrencilerimiz, bir ülkenin milli güçlerinden en önemlilerinden birinin iktisat olduğu bilinciyle yetişiyor ve mezun oluyor. Mezun olan öğrencilerimiz çeşitli kurum ve kuruluşlarda farklı kademelerde işler buldular. Mezun olan öğrencilerimize ulaştığımızda, onlar hakkında edindiğimiz bilgiler bizi, hem üniversitemiz hem de ülkemiz adına çok sevindiriyor. Fiziksel koşullarda her türlü teknolojiden yararlanarak analitik düşünme, strateji belirleme, sorun çözme ve doğru kararlar alma becerileri gelişmiş mezunlar yetiştirmek ve ülkemizin ekonomik kalkınma çabalarına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz."

Söyleşide, Kıngır ile Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Hande Küçükönder ve Yrd. Doç. Dr. Ramazan Arslan ile İktisat Bölümü Başkanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Said Ceyhan öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Söyleşilerin her hafta farklı bölüm ve öğrencilerle devam edeceği bildirildi.