Bartın Üniversitesinde proje eğitimi

Bartın Üniversitesinde proje eğitimi
Bartın Üniversitesinde proje eğitimi
BARTIN (AA) - Bartın Üniversitesinde proje hazırlama eğitimi toplantısı düzenlendi.Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, üniversite...

BARTIN (AA) - Bartın Üniversitesinde proje hazırlama eğitimi toplantısı düzenlendi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, üniversite konferans salonundaki eğitimin açılışında yaptığı konuşmada, gelecek yıllarda üniversitelerin yürüttükleri projelerle anılacağını, bu anlamda proje üretmenin büyük önem taşıdığını söyledi.

Türk toplumunun, büyük işler başarma konusunda yüksek kabiliyete sahip olduğunu ifade eden Kaplan, şöyle konuştu:

"Ancak bunları bir sisteme ve ilmi bir terbiyeye bağlayarak gerçekleştirebiliriz. Bunu düşünerek hareket etmemiz gerekmektedir. Özellikle öğrencilerimiz ve ilmi çalışmalara yeni başlayan arkadaşlarımız için bu etkinliklerimiz son derece yararlı ve cesaretlendiricidir. Bilim dünyasının tuttuğu bir yol var. Bizim bunun dışında kalmamız kesinlikle mümkün değildir. Onun için de çok çalışarak topluma yararlı projeler ortaya koymamız gerekiyor. Üniversitemizde projelerle ilgili koordinatörlüğümüzün kurulmasından sonra ciddi çalışmalar başladı. Üniversitemizde yapılan projeler bir merkezde toplandığı gibi bu noktada teşvikler ve bilgilendirilmeler de en iyi şekilde sürdürülüyor."

Bartın Üniversitesi Projeler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Said Ceyhan ise düzenledikleri etkinliklerle üniversitede proje yapma kültürünün gelişmesine öncülük etmek istediklerini dile getirerek, araştırma ve geliştirmeye yönelik projelerin sayısını artırmayı hedeflediklerini aktardı.

Öğretim görevlileri ile öğrencilerin katıldığı eğitimde projelerle ilgili sunumda bulunuldu.