Bartın'da aç kalan kurtlar köye indi

Bartın'da aç kalan kurtlar köye indi
Bartın'da aç kalan kurtlar köye indi
- Ulus ilçesinde köyde yiyecek arayan kurtlar, cep telefonuyla görüntülendi - Bartın Ziraat Odası Başkanı Civak: - "Gündüz vaktinde bile kurt görünmesi, alışık olmadığımız bir durum"

BARTIN (AA) - Bartın'ın Ulus ilçesinde yiyecek bulmak amacıyla köye inen kurtlar cep telefonuyla görüntülendi.

Batı Karadeniz 'deki soğuk ve yağışlı hava , yaban hayatını da olumsuz etkiledi. Köklü köyünde aç kurtların görülmesi köy sakinlerini şaşırttı.

Köy sakinlerinden İsmail Yılmaz, evinin yakınına kadar gelen kurtları cep telefonuyla görüntüledi. Evin çevresinde bir süre gezinen 2 kurt, ormana dönerek gözden kayboldu.

Bartın Ziraat Odası Başkanı Rüştü Civak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kışın çetin geçtiğini belirterek, karın etkisiyle dağlarda ve ormanlarda barınan hayvanların olumsuz etkilendiğini söyledi.

Batı Karadeniz'de kurtların yerleşim birimlerine kadar inmesinin olağan karşılanamayacağına dikkati çeken Civak, "Bölgemizde etkili kar yağışı nedeniyle yaban hayvanları gibi kurtların da yiyecek bulmakta güçlük çektiği görülüyor. Gündüz vaktinde bile kurt görünmesi, alışık olmadığımız bir durum" diye konuştu.

Kurtları cep telefonuyla görüntüleyen Yılmaz da hayatında ilk kez bu kadar yakından kurt gördüğünü anlattı.