Bartın'da hayatını kaybeden lösemi hastası lise öğrencisi toprağa verildi

Bartın'da hayatını kaybeden lösemi hastası lise öğrencisi toprağa verildi
Bartın'da hayatını kaybeden lösemi hastası lise öğrencisi toprağa verildi
- Zonguldak'ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden lösemi hastası 20 yaşındaki Selçuk Erdoğan, Hasankadı beldesinde toprağa verildi - Baba Erdoğan: - "Günde en az 10 ünite kan ihtiyacı vardı ve İstanbul'dan Antalya'ya tüm vatandaşlar bize destek oldu ama tüm mücadeleye rağmen oğlumuzu kaybettik"

BARTIN (AA) - Zonguldak'ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 20 yaşındaki lösemi hastası Selçuk Erdoğan, Bartın'ın Hasankadı beldesinde defnedildi.

Erdoğan'ın cenazesi, Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi morgundan alınarak beldedeki Merkez Camisi'ne getirildi.

Namazın ardından Doğancılar Mahallesi Aile Mezarlığı'na defnedilen Erdoğan'ın cenaze törenine Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan ile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Baba Metin ile anne Aysel Erdoğan, cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çekti.

Baba Metin Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, lise son sınıf öğrencisi oğluna 3 yıl önce kalça kemiğindeki ağrı nedeniyle gittikleri hastanede lösemi teşhisi konulduğunu söyledi.

Oğlunun yaklaşık 2 aydır hayatını günde 10 ünite kan alarak sürdürmeye çalıştığını anlatan Erdoğan, "Oğluma maddi ve manevi birçok kişi destek olmuştu. Özellikle basın sayesinde oğlumun ihtiyaç duyduğu kan için herkes seferber olmuştu. Allah hepsinden razı olsun. Yine hastane doktorlarından ve siz basın mensuplarından da Allah bin kere razı olsun. Günde en az 10 ünite kana ihtiyacı vardı ve İstanbul 'dan Antalya'ya tüm vatandaşlar bize destek oldu ama tüm mücadeleye rağmen oğlumuzu kaybettik" diye konuştu.

3 yıl önce Bartın Devlet Hastanesine başvuran Erdoğan'a yapılan tetkiklerde lösemi teşhisi konulmuş, 2 ay önce yapılan ilik nakli uyum sağlamayınca hastalığın tekrarlaması üzerine BEÜ Hastanesine sevk edilmişti.

Günlük 10 ünite kana ihtiyaç duyulan Erdoğan için ailesi ve arkadaşları, sosyal medyada kampanya başlatmıştı.