Bartın'da öğrencilere satranç takımı

Bartın'da öğrencilere satranç takımı
Bartın'da öğrencilere satranç takımı
BARTIN (AA) -  "Kuzeyin İncileri" projesi kapsamında açılan satranç kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere satranç takımı hediye etti.Bartın...

BARTIN (AA) -  "Kuzeyin İncileri" projesi kapsamında açılan satranç kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere satranç takımı hediye etti.

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer Yılmaz, Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen "Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı" kapsamında, Bartın'da uygulanan "Kuzeyin İncileri" Projesi'nin devam ettiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen proje kapsamında 10 farklı ortaokulda satranç kursu açıldığını ifade eden Yılmaz, "Bartın İMKB Orta Okulu'nda 10 öğrencimiz, 30 saatlik kursu başarıyla tamamladı. Polis ve gençlerin buluşması sağlanan kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerimiz sürmektedir. Bugün de öğrencilerle sizleri ziyaret edip, kurumu gezmek istedik" dedi.

 İl Sağlık Müdürü Dursun Koç da  müdürlüğün faaliyet alanları hakkında bilgi verdiği öğrencilere profesyonel maçlarda da kullanılan satranç takımı hediye etti.