Bartın'da telefonla dolandırıcılık iddiası

Bartın'da telefonla dolandırıcılık iddiası
Bartın'da telefonla dolandırıcılık iddiası
- Telefonla aradıkları kişileri, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırdıkları iddia edilen 4 kişi tutuklandı

BARTIN (AA) - Bartın'da, telefonla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 4 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Bartın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, telefonla dolandırıcılık olaylarına yönelik yaptığı istihbarat çalışması sonucu kent dışından geldiği tespit edilen şüpheli İ.A'yı teknik ve fiziki takibe aldı. 

Polis ekipleri, Kırtepe Mahallesi'nde yaşayan 90 yaşındaki A.G'yi ev telefonundan arayan ve kendisini savcı olarak tanıtan şüphelinin "Bartın'da kuyumcu soyuldu. Sizin kimlik bilgileriniz kullanılmış. Biz soyguncuları yakalayacağız. Suçluları yakaladıktan sonra size paranızı iade edeceğiz" diyerek kadının evdeki birikimini istediğini belirledi.

Söz konu adrese giden güvenlik güçleri, A.G'nin 3'üncü kattan poşet içinde attığı 4 bin lirayı alan İ.A'yı yakaladı.

Polis ekipleri, şüphelinin ifadesi doğrultusunda dolandırıcılık olaylarına karıştıkları iddiasıyla A.C, M.E. ve İ.E'yi de kaldıkları otelde gözaltına aldı.

Şanlıurfa'dan kente geldiği öğrenilen ve benzer yöntemle Bartın, Zonguldak'ta ve Karabük'te 8 kişiyi dolandırdığı iddia edilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.