Bartın'da yoğun bakım ünitesinin açılışı yapıldı

Bartın'da yoğun bakım ünitesinin açılışı yapıldı
Bartın'da yoğun bakım ünitesinin açılışı yapıldı
BARTIN (AA) - Bartın Devlet Hastanesi'nde 14 yataklı yoğun bakım ünitesinin açılışı yapıldı.Valisi Seyfettin Azizoğlu,  törende yaptığı konuşmada,...

BARTIN (AA) - Bartın Devlet Hastanesi'nde 14 yataklı yoğun bakım ünitesinin açılışı yapıldı.

Valisi Seyfettin Azizoğlu,  törende yaptığı konuşmada, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin kurulduğu 2012'den bu yana il genelinde önemli sağlık hizmetlerinin hayata geçirildiğini söyledi.

Devletin vatandaşa daha iyi hizmet için olduğunu ifade eden Azizoğlu, " Bugün gelinen noktada hastanelerimizde ve diğer sağlık kuruluşlarımızda özel hastane statüsünde hizmet veriliyor ve kalitede bir iyileşmeden söz edilebiliyorsa bu tamamen ülke ekonomisinin güçlenmesiyle doğru orantılıdır. Tabi burada kaynaklarımız olduğunda kaliteli hizmeti verebilecek personelimizin de var olduğunu ortaya koymaktadır" dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da son 2 yılda Bartın Devlet Hastanesine 6 milyon lira tutarında cihaz alındığını, fiziki iyileştirme çalışmalarına da 4 milyon lira harcandığını dile getirerek "Bizim için önemli bir diğer konuda 400 yataklı şehir hastanesi projemizin hayata geçmesidir. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız, halkımızın çok daha iyi sağlık hizmeti almasıdır" diye konuştu.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Osman Açıkgöz ise kentteki hastanelerin 1250 personelle günde 4 bin 200 kişiye sağlık hizmeti sunduğunu, 2 yıl önce 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitelerinin bugün 3 üniteyle 28 yatak sayısına ulaştığını kaydetti. 

Konuşmaların ardından Bartın Devlet Hastanesi'nin zemin katındaki 350 metrekarelik alanda hayata geçirilen 14 yataklı yoğun bakım ünitesinin açılışı yapıldı.