Bartın'daki yol verme kavgası

Bartın'daki yol verme kavgası
Bartın'daki yol verme kavgası
- Darbedilerek öldürülen sınıf öğretmeninin görev yaptığı Kabagöz İlkokulunda tören düzenlendi - Öğretmenin masasına çiçek bırakan öğrenciler, birleştirdikleri sıraların üzerindeki büyük bir kağıda duygularını anlatan resimler çizerek, yaşanan olaya tepkilerini gösterdi

BARTIN (AA) - Bartın'da trafikte yol verme meselesinden çıkan kavgada hayatını kaybeden sınıf öğretmeni Tayfun Erol'un (54) görev yaptığı Kabagöz İlkokulunda tören düzenlendi.

Okul bahçesinde öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı törende konuşan Okul Müdürü Metin Uça, mesai arkadaşı Erol'un yaşamını yitirmesinden dolayı üzüntülerinin çok büyük olduğunu söyledi. 

Uça, okula Tayfun Erol'un adının verilmesi konusunda girişimlerde bulunacaklarını dile getirdi. 

Törenin ardından öğrenciler, dersliklerine girerek hayatını kaybeden öğretmenlerinin masasına çiçek bıraktı.

Rehber Öğretmen Leyla Yeğen'e sarılarak ağlayan öğrenciler, birleştirdikleri sıraların üzerindeki büyük bir kağıda duygularını anlatan resimler çizerek, yaşanan olaya tepkilerini gösterdi.

 Öğrencilerden Beyza Yavuz'un resmettiği kırık kalbin altına "Bartın merkez, adam olsun herkes" yazması dikkati çekti. 

Büyük üzüntü yaşayan öğrenciler, ağlayarak "Öğretmenim" şarkısını söyledi.

- "Okula 7 ay önce atanmıştı"

Okul Müdürü Uça, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 yıllık arkadaşı olan Erol'u kaybetmenin, onsuz okula gelmenin üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi.

Uzun yıllar idarecilik yaptıktan sonra 7 ay önce Erol ile Kabagöz İlkokuluna atandıklarını anlatan Uça, "Burada hep birbirimize destek olduk. Her gün aynı binanın içindeydik. Onsuz okula geldiğim bugün kelimeleri bir araya getirmek çok zor" diye konuştu.

İki gün önce trafikte yol verme meselesinden çıkan kavgada darbedilen Süleyman K. (52) ve Kabagöz İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni Tayfun Erol yaralanmış, Bartın Devlet Hastanesine kaldırılan Erol, kurtarılamamıştı. Öğretmen Erol'u öldürdüğü ileri sürülen zanlı İbrahim K. (35) tutuklanmıştı.