CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
- "Türkiye'de 6 milyon 200 bin işsizimiz var, bu tablo Türkiye'ye yakışmıyor. Biz istiyoruz ki fabrikalar, tarlalar çalışsın, herkesin işi, aşı olsun, üretelim, her evde huzur olsun. Bütün arzumuz bu"

BARTIN/ZONGULDAK (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , " Türkiye 'de 6 milyon 200 bin işsizimiz var, bu tablo Türkiye'ye yakışmıyor. Biz istiyoruz ki fabrikalar, tarlalar çalışsın, herkesin işi, aşı olsun, üretelim, her evde huzur olsun. Bütün arzumuz bu" dedi.

Partisinin Bartın Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitinge katılan Kılıçdaroğlu, daha sonra seçim otobüsüyle vatandaşları selamlayarak Gecen köyü yakınlarındaki bir tekstil fabrikasına geçti. Burada yetkililerden fabrika hakkında bilgiler alan Kılıçdaroğlu, işçilerle bir süre sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kılıçdaroğlu, işçilerin çalışmalarının, istihdam, üretim yapmalarının çok güzel olduğunu söyledi.

Üreten Türkiye'nin ancak güçlü Türkiye ile olacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Türkiye ürettikçe işsizlik azalmış olur. Şu anda Türkiye'de 6 milyon 200 bin işsizimiz var, bu tablo Türkiye'ye yakışmıyor. Biz istiyoruz ki fabrikalar, tarlalar çalışsın, herkesin işi, aşı olsun, üretelim, her evde huzur olsun. Bütün arzumuz bu. Biz bu çerçevede siyaset yapıyoruz. Siyaseti de böyle görüyoruz" diye konuştu.

"Siyasetin bir başka özelliği daha var" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Siyaset halka hesap verme sanatıdır. Hepiniz çalışıyorsunuz ama vergi ödüyorsunuz. Ödediğiniz vergilerin hesabını siyaset kurumu size vermek zorunda. Çünkü ödediğiniz vergileri harcayan bizleriz, yani siyaset kurumu. Bütçe yapılır. Bütçede kimin vergi ödediği bellidir. Bu parayı harcarız. Dolayısıyla yeni fabrikalar için harcarsak, üreten Türkiye için güçlü bir yapı oluşturabilirsek, çok daha güzel bir tablo ortaya çıkmış olabilir. Hepinizin çalıştığı, huzur içinde ürettiği bir Türkiye hepimizin ortak özlemidir."

Kemal Kılıçdaroğlu , daha sonra Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Karapınar Beldesi'ne geçerek, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla sohbet etti.