Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
BARTIN (AA) - Bartın'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.Valilik önündeki törende, Vali Seyfettin Azizoğlu, Garnizon Komutanı Deniz...

BARTIN (AA) - Bartın'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Valilik önündeki törende, Vali Seyfettin Azizoğlu, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir ile Belediye Başkanı Cemal Akın, halkı selamladı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu.

Vali Azizoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu topraklarda varolmanın ve hakimiyet kurmanın ancak güçlü ve büyük devletlerin başarabileceği bir iş olduğunu söyledi.

Büyük Türk milletinin, bin yılı aşkın bir zamandır bedelini kat kat ödeyerek Anadolu'yu vatan yaptığını ifade eden Azizoğlu, şöyle konuştu:

"Bütün iştah kabartan güzelliğine rağmen bu nazlı vatan, bin yıldır bizden başkasına yar olmadı, olmayacaktır. Ama bu vatan üzerinde oynanan oyunlar bitecek mi? Dünya var oldukça kıymet ve değerinden asla bir şey kaybetmeyecektir. Tarihin bütün döneminde olduğu gibi bugün ve bundan sonra da bu topraklar üzerinde oynanacak oyunlar bitmeyecektir. Atalarımızın aziz kanlarıyla bizlere miras kalmış bu topraklarda, ay yıldızlı al bayrağımızın altında bağımsız ve güçlü bir devlet olarak yaşamak istiyorsak, birlik ve beraberliğimizin bozulmasına asla müsaade etmemeliyiz."

Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Program, halk oyunları, judo, tekvando gösterileri ve geçit töreniyle sona erdi.