Demirel'in şapkasına gözü gibi bakıyor

Demirel'in şapkasına gözü gibi bakıyor
Demirel'in şapkasına gözü gibi bakıyor
- Bartınlı Yılmaz Kalafat, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 29 yıl önce kendisine hediye ettiği şapkayı özenle saklıyor - Kalafat: - "Öldüğünü ilk duyduğumda çok üzüldüm ve ağladım. Bizim babamızdı, biz ona 'baba' derdik"

BARTIN (AA) - Bartınlı Yılmaz Kalafat, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 'in 29 yıl önce kendisine hediye ettiği şapkayı özenle saklıyor.

Kentte yaklaşık 60 yıldır sanayi sitesinde kaportacılık yapan ve Demirel'e hayranlığıyla tanınan 77 yaşındaki Kalafat, 1986 ara seçimleri nedeniyle miting için Bartın'a gelen Süleyman Demirel'den şapkasını istedi.

Demirel'in elinden aldığı ve içerisinde imzası ve notu bulunan şapkayı 29 yıldır saklayan Kalafat'ın Demirel'e hayranlığını bilen yakınları, telefonla arayarak kendisine başsağlığı diliyor.

Kalafat, gazetecilere yaptığı açıklamada, 28 Ekim 1986'da gerçekleştirilen seçimler öncesinde DYP Genel Başkanlığı döneminde Süleyman Demirel'in miting için kente geldiğini söyledi.

Kendisinin de Demirel'e şehir stadyumundan miting alanına kadar şoförlük yaptığını ifade eden Kalafat, "Bende o dönemlerde de çok büyük bir Demirel hayranlığı vardı. Kendisini çok severdim ve o bizim babamızdı. Bartın'a geldiğim gün hayranlığımı kendisiyle paylaştım ve şapkasını hatıra için istedim. O da hiç itiraz etmedi ve bana 'şapkayı, mitingden sonra sana vereceğim' dedi ve verdi. O gün bugündür büyük bir özenle saklıyorum" dedi.

Demirel'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Kalafat, "Öldüğünü ilk duyduğumda çok üzüldüm ve ağladım. Bizim babamızdı, biz ona 'baba' derdik. Benim için çok kıymetliydi. Demirel, insanlara tepeden bakan birisi değildi, içimizden biriydi. Allah nur içinde yatırsın. Cenazesine çok gitmek istiyordum ama maalesef şu anda sağlığım el vermiyor ama törenden sonra mutlaka gidip duamı edeceğim, namazımı kılacağım" diye konuştu.