Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
- Bartın Üniversitesi ile Orman İşletme Müdürlüğü, 300 fidanı toprakla buluşturdu

BARTIN (AA) - Bartın Üniversitesi ile Orman İşletme Müdürlüğü, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 300 fidan ekimi gerçekleştirdi.

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, üniversitenin Kutlubey Kampüsü'ndeki fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, dikilen fidanlarla kampüsün örnek ve yeşil bir alana kavuşacağını söyledi.

Ülkenin yüzde 27'sinin ormanla kaplı olmasına karşın Bartın'da bu oranın yüzde 55'in üzerinde olduğunu anlatan Azizoğlu, şöyle konuştu:

"Bundan böyle ülkemizde ve ilimizde ormancılık faaliyetleri sadece orman ağaçlarının dikimiyle sınırlı kalmayacak, aynı zamanda vatandaşlarımıza gelir getirecek ve bütçelerine katkı sağlayacak fidan dikimine de önem verilecek. Ülkemizde son 5-6 yıldır bu yönde bir faaliyet başladı. Vatandaşlarımıza bedelsiz olarak meyve ağaçları verilecek ve orman alanlarında da meyve alanları oluşturulabilecek."

Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş ile daire müdürlerinin katıldığı törede, protokol üyeleri, akademik personel, gazeteciler ve öğrenciler fidan dikti.