Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: - "Güzel bir seçim kampanyasının ardından Bartın'ı Ankara'da daha güçlü temsil edeceğiz"

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "Güzel bir seçim kampanyasının ardından Bartın'ı Ankara 'da daha güçlü temsil edeceğiz" dedi.

Tunç, gazetecilere yaptığı açıklamada, iktidarları döneminde Bartın'da 2 milyar lira tutarında kamu yatırımı gerçekleştirdiklerini, 2 milyar lira tutarındaki yatırımın da halen devam ettiğini söyledi.

Partilerinin Bartın'da 2002'de yüzde 29, 2007'de yüzde 39, 2011'de yüzde 49, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 58 oy aldığını anımsatan Tunç, "Bartın'da AK Parti 'ye olan teveccüh artarak devam ediyor. Yatırımlarımız, hizmetlerimizle halkımızın bize olan güveni de artıyor. 7 Haziran seçimlerinde de bu oran daha da artacak ve bundan Bartın kazançlı çıkacak" dedi.

Kentte temayül yoklamaları, anketler ve mülakatlar neticesinde genel merkezin onayıyla kendisi ile siyasi tecrübesi olan sanayici Mustafa Yelkenci'nin aday olarak belirlendiğini ifade eden Tunç, şöyle konuştu:

"Yeni dönemde de hız kesmeden hem Ankara'da hem de Bartın'da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah güzel bir seçim kampanyasının ardından Bartın'ı Ankara'da daha güçlü temsil edeceğiz. Devam eden projelerimizi süratle tamamlayacak, yeni projelerin yeni eserlerin Bartın'a kazandırılması için var gücümüzle çalışacağız."