Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
BARTIN (AA) - Bartın MHP İl Başkanı Tuncay Maden, milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden istifa ettiğini bildirdi.Maden, parti binasında...

BARTIN (AA) - Bartın MHP İl Başkanı Tuncay Maden, milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Maden, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir seçim taraftarı olmadıklarını ancak koalisyon için partilerinin öne sürdüğü 4 şartı AK Parti 'nin kabul etmemesi üzerine seçim sürecine girildiğini söyledi.

İktidar partisiyle yaptıkları görüşmelerde kendilerine koalisyon teklifi yapılmadığını ve bazı medya organlarının da "MHP her şeye 'hayır' diyor" gibi algı oluşturduğunu savunan Maden, "Biz her zaman koalisyondan yana olduk ve kamuoyunda algılandığı gibi her şeye 'hayır' demedik. 1 Kasım seçim sürecinde ev ev gezerek halkımıza doğruları anlatacağız. Ben de 11 Ocak'tan bu yana sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden milletvekili aday adaylığı için istifa ediyorum. 3 Eylül Perşembe günü genel merkezimize başvurumu yapacağım" diye konuştu.