Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: - "Bu beyanname halkımızı önceleyen, halkla birlikte karar verilmiş bir beyannamedir"

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, partisinin seçim beyannamesine ilişkin, "Bu beyanname halkımızı önceleyen, halkla birlikte karar verilmiş bir beyannamedir" dedi.

Tunç, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti 'nin 13 yıldan bu yana gerçekleştirdiği demokratik reformlar ve ekonomik gelişmelerin daha da ileriye taşınması adına, 1 Kasım seçim beyannamesinin önemli bir belge olduğunu söyledi. 

Beyannamede, insan onurunu esas alan yeni anayasa, başkanlık sistemi, yargıda kapsamlı reform, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi gibi siyasi reformların yanı sıra, asgari ücretin 1300 liraya yükseltilmesi, yeni iş kuracak gençlere 50 bin lira karşılıksız destek verilmesi gibi önemli ekonomik vaatlerin yer aldığını ifade eden Tunç, şöyle konuştu: 

"Yemde ve gübrede KDV'yi kaldıracağız. Genç çiftçilere proje karşılığı 30 bin lira hibe vereceğiz. Taşeronluk çerçevesinde kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronların kamuda istihdam edeceğiz. Yeni iş kuran gençlerimize üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Seçim beyannamesinde Bartın'ı da ilgilendiren büyük projeler var. Adalet sarayı ve şehir hastanesi projelerinden Bartın'da istifade edecek. Tünellerin içinde yer aldığı ulaşım projeleri, tarımsal sulama alanlarının kazandırılmasına yönelik barajlar Bartın'ın kalkınmasında önemli yer tutacak. Seçim beyannamemiz de gösteriyor ki, AK Parti bu ülkenin yegane umudu ve istikrar ve huzurunun güvencesidir. Bu beyanname halkımızı önceleyen, halkla birlikte karar verilmiş bir beyannamedir."