Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: - "1 Kasım, istikrar ve huzurun, yeniden taze bir başlangıcın adı olacaktır"

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "1 Kasım, istikrar ve huzurun, yeniden taze bir başlangıcın adı olacaktır" dedi.

Mahalle muhtarlarıyla bir çay bahçesinde bir araya gelen Tunç, yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti 'nin milletin sandıkta verdiği mesajı aldığını ve koalisyon için elinden gelen gayreti göstermesine karşın muhalefet partilerinin ellerini taşın altına koymaktan kaçtığını belirtti.

Tunç, 1 Kasım seçimlerinde de aynı tabloyla karşılaşılmaması için tek başına iktidarın şart olduğunu, bunun da AK Parti ile sağlanabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Geçmişe baktığımızda ülkemizin tek başına iktidarlar döneminde kalkındığını görüyoruz. Koalisyonlar ise ülkemize zaman kaybettirmiştir, ekonomik krizlerin ve siyasi krizlerin çıktığı dönemler olmuştur. 2002'den bu yana tek başına iktidarın avantajıyla ülkemiz 13 yılda hayal dahi edilemeyen gelişme ve ilerleme sağlamıştır. 1 Kasım'da yapacağımız seçimle, ya 'tek başına iktidar' diyecek ve ülkemiz büyük hedeflere doğru yeniden yol alacak, ya da koalisyon günlerine geri döneceğiz. Ama milletimiz geri dönmek istemeyecektir. 1 Kasım, istikrar ve huzurun, yeniden taze bir başlangıcın adı olacaktır."

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav da tek başına iktidara en yakın partinin AK Parti olduğunu kaydederek, Bartın'ın 2 milletvekili çıkararak istikrara tam destek vereceğine inandığını ifade etti.