Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
BARTIN (AA) - CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Ulus ilçesinde köy ziyaretinde bulundu.Arpacık köyünde bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya...

BARTIN (AA) - CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Ulus ilçesinde köy ziyaretinde bulundu.

Arpacık köyünde bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Yalçınkaya, 7 Haziran seçimlerinde halkın hiçbir partiye tek başına iktidar olabilecek çoğunluğu vermediğini ve siyasilere 'uzlaşın' çağrısı yaptığını söyledi.

İlk günden itibaren bu sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini ve ülkeyi yönetme iradelerini ortaya koyduklarını anlatan Yalçınkaya, şöyle konuştu:

"4 yıllık, profili yüksek bir hükümetin kurulmasını arzu ettik. 3 aylık bir seçim hükümeti teklif edildiğinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu , 'Bizim kırmızı plaka merakımız yok, ülkemize hizmet etmek istiyoruz' dedi. Bu süreçte CHP olarak taşın altına değil elimizi, gövdemizi koyduk. Halkımıza verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Türkiye 'yi her alanda kalkındırmak, refahı tabana yaymak istiyoruz. CHP kişisel çıkar için değil, Türkiye'nin geleceği için siyaset yapan bir partidir. Refah içerisinde huzur ve barış ortamının tesis edildiği, yoksulu, fakiri olmayan 'Yaşanacak bir Türkiye' için sizleri CHP çatısı altında buluşmaya davet ediyorum."