Hastanın durumu ağırlaşınca döndü

Hastanın durumu ağırlaşınca döndü
Hastanın durumu ağırlaşınca döndü
- Bartın'da ambulans helikopter, içindeki hastanın durumunun ağırlaşması nedeniyle kalkıştan 5 dakika sonra yeniden kalktığı alana indi

BARTIN (AA) - Bartın'da üst solunum rahatsızlığı nedeniyle İstanbul 'a sevk edilmek istenen kadını taşıyan ambulans helikopter, hastanın durumunun ağırlaşması üzerine havalandıktan bir süre sonra kalktığı alana döndü.

Alınan bilgiye göre, iki çocuk annesi, 34 yaşındaki Esra Seyrekbasan, 5 Nisan'da solunum güçlüğü ve öksürük şikayetiyle Bartın Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu.

Burada yapılan tetkiklerin ardından yatırıldığı hastanede genel durumu ağırlaşan ve H1N1 şüphesi üzerine yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Seyrekbasan'ın yapılan tetkiklerinde söz konusu virüse rastlanılmadı.

İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesine sevk edilen Seyrekbasan'ın nakli için Sağlık Bakanlığından ambulans helikopter istendi. 

Ankara 'dan havalanan helikopter, Bartın Atatürk Şehir Stadyumuna indi. Sağlık ekipleri ve doktorların gözetiminde cihaza bağlı şekilde ambulansla stadyuma getirilen Seyrekbasan, İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesine sevk edilmek üzere ambulans helikoptere bindirildi.

Ambulans, havalandıktan yaklaşık 5 dakika sonra dönerek stadyuma indi. Havada durumunun ağırlaştığı bildirilen ve sağlık görevlilerinin inen helikopterin içinde bir süre kalp masajı yaptığı görülen Seyrekbasan, yeniden ambulansla Bartın Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine götürüldü.

Hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilen Seyrekbasan'ın yakınlarının sinir krizi geçirdiği gözlendi.

Bu arada Seyrekbasan'ın eşi Hakkı Seyrekbasan, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin 24 gündür hastanede yatmasına karşın kendilerine sağlıklı bilgi verilmediğini öne sürerek, "Eşim daha ileri tedavi için başka hastanelere sevk edilebilirdi. Ama  bugün bize yaşama şansının çok az olduğunu söylüyorlar. Eşim bu duruma gelinceye kadar doktorlar neredeydi?" diye konuştu.