Hükümlü izin gününde evlendi

Hükümlü izin gününde evlendi
Hükümlü izin gününde evlendi
- Bartın'da işlediği bir suçtan dolayı açık cezaevinde yatan Soner Tıngır, 3 ayda bir tanınan izin hakkından faydalanarak liseden bu yana sevdiği Bilge Tıngır'la evlendi - Çift ve davetliler, bir düğün salonunda düzenlenen törende davul ve zurna eşliğinde eğlendi

BARTIN (AA) - Bartın'da işlediği bir suçtan dolayı açık cezaevinde yatan 25 yaşındaki Soner Tıngır, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunun ilgili maddesi gereğince üç ayda bir tanınan izin hakkından faydalanarak liseden bu yana sevdiği Bilge Tıngır'la dünya evine girdi.

Kozcağız beldesinde 2010'da işlediği bir suçtan 10 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 5 yıl Bartın Kapalı Cezaevi'nde kalan Soner Tıngır, bir yıl önce sevk edildiği açık cezaevinden Cumhuriyet Başsavcılığının onayı doğrultusunda 5 gün izin alarak düğün hazırlıklarına başladı.

Nikah işlemleri tamamlanan Tıngır, tekstil fabrikasında çalışan Bilge Tıngır ile bir düğün salonunda yapılan davullu zurnalı törenle evlendi.

Tıngır, gazetecilere yaptığı açıklamada, cezaevinden tahliye olmasına 5 ay kaldığını, ailelerinin onayının alınmasıyla da düğün yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Aldığı izin sonrasında Kozcağız beldesinde dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Tıngır, "Bundan sonra tek hayalim eşimle mutlu bir yaşam sürmek. İkimizde çok mutluyuz. 5 ay sonra da cezam bitiyor." dedi.

Tıngır, cezaevinden 26 Ağustos'da tahliye olacağını ve ardından vatani görevini yapmak üzere askere gitmeyi düşündüğünü dile getirdi.

Bilge Tıngır da eşinin bir an önce cezasını tamamlayarak evine dönmesini beklediğini, aşklarını evlilikle taçlandırmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.