Kavgada öldürülen öğretmenin okulunda hüzünlü tören

Kavgada öldürülen öğretmenin okulunda hüzünlü tören
Kavgada öldürülen öğretmenin okulunda hüzünlü tören
- Bartın'da trafikte yol verme meselesinden çıkan kavgada hayatını kaybeden, sınıf öğretmeni Erol'un, okulunda hüzünlü karne töreni yaşandı

BARTIN  (AA) - Bartın'da trafikte yol verme meselesinden çıkan kavgada hayatını kaybeden sınıf öğretmeni Tayfun Erol'un (54) öğrencileri, karnelerini gözyaşlarıyla aldı.

Kabagöz İlkokulu Müdürü Metin Uça, düzenlenen karne töreninde, mesai arkadaşı Erol'un 24 Mayıs'ta yaşamını yitirdiğini anımsatarak, üzüntülerinin büyük olduğunu belirtti. 

Tayfun öğretmeni kaybetmenin acısını ilk günkü gibi yaşadıklarını anlatan Uça, "Tayfun öğretmenimizi hiç unutmadık ve unutmayacağız. Acımız devam ediyor. Zaman her şeyin ilacıdır ama öğretmenimiz kalbimizde yaşayacaktır. Bugün size karnelerinizi vermek öğretmenize nasip olmadı, onun yerine ben vereceğim" dedi.

Konuşmanın ardından karnelerini alan öğrenciler, daha sonra öğretmenlerinin fotoğrafını öptü, bazı öğrencilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

3. sınıf öğrencisi Nur Bulut, karnesini Tayfun öğretmeninin elinden alamadığı için çok üzgün olduğunu belirterek, "Öğretmenimizi kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Karnemizi de onun elinden alamadık ama olsun onun elinden almış gibi olduk, çünkü biz onu çok seviyoruz. Şu anda bizi gördüğünü ve takdir aldığımız için çok sevindiğini, mutlu olduğunu hissediyorum. Ben de karnemi ve aldığım takdir belgemi öğretmenime hediye ediyorum" diye konuştu.

Esma Nur Berber de karnesini öğretmeninin elinden alamadığı için büyük üzüntü yaşadığını ifade ederek, "Ama masasına gittik, karnemizi aldıktan sonra fotoğrafını öptük" dedi. 

23 Mayıs'ta trafikte yol verme meselesinden çıkan kavgada darbedilen Süleyman K. (52) ve Kabagöz İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni Tayfun Erol yaralanmış, Bartın Devlet Hastanesine kaldırılan Erol, yaşamını yitirmişti.

Tayfun Erol'u öldürdüğü ileri sürülen zanlı İbrahim K. (35) ise tutuklanmıştı.