Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mekeç: - "Meclise giren siyasi partilerin yapacağı tek şey erken seçim heveslerine kapılmak yerine koalisyonu kurmalarıdır"

BARTIN (AA) - Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç, "Meclise giren siyasi partilerin yapacağı tek şey erken seçim heveslerine kapılmak yerine koalisyonu kurmalarıdır" dedi.

Mekeç, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, il genelinde oransal bazda en yüksek oylarını arttıran parti ve 81 il içerisinde en fazla oy oranına sahip ikinci il durumunda bulunduklarını söyledi.

Halkın kendilerine Meclis dışından muhalefet görevi verdiğini ifade eden Mekeç, şöyle konuştu:

"Şu anda meclise giren siyasi partilerin yapacağı tek şey erken seçim heveslerine kapılmak yerine koalisyonu kurmalarıdır. Eğer Türk siyasi tarihinde koalisyon örneği istiyorlarsa 1996-1997 yılında ki Erbakan Hükümetine baksınlar. Ülkenin ekonomik refahı nasıl sağlandı, denk bütçe nasıl yapıldı o dönemlere baksınlar. Bu halk size koalisyon görevini verdiyse koalisyonu kurmak sizlerin boynunuzun borcudur. Biz mecliste olan tüm partilere sesleniyoruz. Sizleri hükümet kurmakla göreve davet ediyoruz. Bu seçimlerin, Bartın'ımıza, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz."