Milletvekili genel seçimlerinin ardından

Milletvekili genel seçimlerinin ardından
Milletvekili genel seçimlerinin ardından
BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, önceki dönemlerde olduğu gibi yeni dönemde de büyük eserler kazandıracaklarını, ilin...

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, önceki dönemlerde olduğu gibi yeni dönemde de büyük eserler kazandıracaklarını, ilin gelişmesi ve kalkınması için var güçleriyle çalışacaklarını bildirdi.

Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, HDP'nin barajı geçmesiyle partilerinin yüzde 41 oy oranıyla tek başına hükümet kuramayacağı tabloyu CHP ve MHP 'nin kendileri için bir zafermiş gibi yansıttıklarını, ancak CHP'nin oylarının ve milletvekili sayısının azaldığını, muhalefetin AK Parti karşısında bir kez daha yenildiğini belirtti.  

İki dönemdir milletvekili olarak onurlu bir görevi sürdürdüğünü ve 7 Haziran milletvekili seçiminde Bartın genelinde  Türkiye ortalamasının 1 puan üstünde oy aldıklarını belirten Tunç, şunları kaydetti:

"Hedefimiz bu seçimde 2 milletvekilliğini de kazanmaktı ama olmadı. Bartın'a önceki dönemlerde olduğu gibi, yeni dönemde de büyük eserler kazandıracağız, ilin gelişmesi ve kalkınması için var gücümüzle çalışacağız. Halkımız önceki iki dönemde bizim çalışma azmimize şahit oldu, onların güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmadık. Yeni dönemde de çıkarmayacağız, bize oy veren vermeyen hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet etmeye devam edeceğiz. Ankara'da Bartın'ın sesi olmaya, yatırımları yine yağmur gibi memleketimize yağdırmaya, dev yatırımlarla Bartın'a mührümüzü vurmaya devam edeceğiz."