Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: - "1 Kasım seçimleri ülkemizin önünü açtığı gibi Bartın'ın da önünü açmıştır"

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "1 Kasım seçimleri ülkemizin önünü açtığı gibi Bartın'ın da önünü açmıştır" dedi.

Tunç, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Kasım'ın Türk siyasi tarihinde yeni bir milat olduğunu, milletin içeriden ve dışarıdan gelen tehditlere karşı birleştiğini söyledi.

Bartın'ın, partilerinin aldığı yüzde 53,3 oy oranı ile ülke ortalamasını aşarak en başarılı iller arasına girdiğini ifade eden Tunç, şöyle konuştu:

"Milletimiz, 7 Haziran seçimleri sonrasında ellerini taşın altına koymak istemeyen muhalefet partilerini cezalandırmıştır, huzur ve istikrara 'evet' demiştir. Ülke genelinde seçmenlerin yüzde 49,5, Bartın'da da yüzde 53,3'ünün oyunu alarak, seçimden büyük bir zaferle çıktık. 1 Kasım seçimleri ülkemizin önünü açtığı gibi Bartın'ın da önünü açmıştır. Hedefimiz 2 milletvekilliğini de kazanmaktı ama olmadı. CHP'den 2 bin 500 oy daha alabilseydik, Bartın 2-0 olacaktı. 7 Haziran'da yüzde 42 almıştık, 11 puandan fazla bir artışın gerçekleşmiş olması Bartın halkının bize olan güveninin artarak devam ettiğini göstermekte, bu da bizleri heyecanlandırmaktadır. Milletimiz AK Parti'yi yeniden tek başına iş başına getirerek, ülkemizin önünü açmıştır. Halkımızın güvenine layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz."