Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci:

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci:
Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci:
- "Ülkemiz, şefkatli bir devlet. Kesinlikle teröristle vatandaşı, mağdurla zalimi ayıran bir yapısı var. Bu anlamda Güneydoğu'da halka zarar vermeme adına hassas bir mücadele yürütüldüğü için iş uzuyor ve gecikiyor."

"BARTIN (AA) - Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, "Ülkemiz, şefkatli bir devlet. Kesinlikle teröristle vatandaşı, mağdurla zalimi ayıran bir yapısı var. Bu anlamda Güneydoğu'da halka zarar vermeme adına hassas bir mücadele yürütüldüğü için iş uzuyor ve gecikiyor." dedi.

Tüfekci, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu'nu ziyaretinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetin, eylem aşamasında çok ciddi bir mesafe kaydettiğini, teröre karşı mücadelede milletin de takdirini toplayacak önemli çalışmalar yaptığı bildirdi.

Sadece terörle mücadele değil, aynı zamanda sosyal olguyu da düşünerek, sosyal sorunları çözme anlamında yeniden imarla alakalı önemli çalışmalar yürütüldüğünü vurgulayan Tüfekci, şöyle konuştu:

"Terörle mücadele konusunda sözün bittiği noktaya gidiyoruz. Bu terörle mücadele aylar önce de bitebilirdi ama bizde Avrupa'da olmayan bir hassasiyet var. Avrupa'da suçlu suçsuz ayrımı yapmadan yerine göre mağdur insanlar da aynı kategoriye alınarak uygulama yapılabiliyor ama ülkemiz, şefkatli bir devlet. Kesinlikle teröristle vatandaşı, mağdurla zalimi ayıran bir yapısı var. Bu anlamda Güneydoğu'da halka zarar vermeme adına hassas bir mücadele yürütüldüğü için iş uzuyor ve gecikiyor. Şu ana kadar sivil halkın en ufak bir burnu kanamadan teröristlerle ilgili mücadele sonuna kadar devam ediyor. Bu çok önemliydi, son aşamaya doğru geliniyor. Allah'ın izniyle ülkemizin birlik ve beraberliğine kimse kastedemeyecek."

- "HDP'nin gerçek yüzü göründü"

Tüfekci, Mecliste bir parti dışında diğer partilerin terörle ilgili anlayış, söylem ve eylemin aynı olmasına karşın bir partinin bunun dışında kaldığına değinerek, "Her şeyde bir hayır vardır. İşte nasıl o paralel yapı dediğimiz terör örgütü hükümetimiz döneminde deşifre olduysa bundan sonra da kim gelirse gelsin devlete sızma, devleti ele geçirmeyle ilgili çalışma içerisinde olamayacaklar." ifadesini kullandı.

Tüfekci, HDP'nin, terörün adeta uzantısı olduğunu, vatandaşın da net bir şekilde bunu gördüğü belirterek, gerçek yüzlerinin göründüğünü, Kürt halkıyla mazlum insanların hak, hukukunu korumayla alakalı bir yönlerinin olmadığı, tamamen birilerinin taşeronu şeklinde ülkenin birlik ve beraberliğini kastettiklerinin ortaya çıktığına işaret etti.

Buna yönelik Mecliste gerekli adımların atılacağını aktaran Tüfekci, "Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakanımızın kararlılığı ortadadır. Vatandaşlarımız da terörle mücadelenin bu haklılığını görmüştür. Bu sevindiricidir. Hem HDP hem paralel anlamında her iki terör örgütünün de deşifre olması, ülke açısından en büyük kazanımdır." dedi.

"Bunlar, Amerika'da Cumhurbaşkanımıza karşı kol kola protestoya girebiliyorlarsa artık nasıl birlikte hareket ettiklerini görüyoruz, ülkemize karşı mücadelede beraber davranabilme kabiliyetlerini görüyoruz" diyen Tüfekci, bu durumun da ülke halkının birlik ve beraberliğine, kenetlenmesine vesile olduğunu vurguladı.

Tüfekci, Allah'ın izniyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümetine hiçbir gücün diz çöktüremeyeceğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sonuna kadar bizler de Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın bu gayretli çalışmalarının arkasında olacağız. Şehit cenazelerinde birlik ve beraberlik var, vatandaş kenetlenmiş durumda. Bu da ülkenin birliği, beraberliği ve geleceğe dair umutlarımızı yeşertmesi anlamında çok önemlidir."

Ziyaretinin ardından Kozcağız beldesi Kışla Sel Kapanı, Kozcağız Barajı, Kirazlık Köprü Barajı inşaatlarında incelemede bulunan Tüfekci, Bartın Orman İşletme Müdürlüğünde birim müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.