Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
- "Şundan emin olun Türkiye'nin en yetişmiş kadroları Saadet Partisi'ndedir"

BARTIN (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Şundan emin olun Türkiye 'nin en yetişmiş kadroları Saadet Partisi'ndedir" dedi.  

Kamalak, Bartın'da partisinin il başkanlığınca bir restoranda düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ülkede şiddet olaylarının yaygınlaştığını savunarak, gazeteci Ahmet Hakan Coşkun'a yapılan saldırıyı şiddetle kınadı.

Bu tür saldırıların aczin ifadesi olduğunu belirten Kamalak, "Bir kimseye fikrinden dolayı saldırmak, onu darp etmek kabul edilemez. Zira fikirleri kaba kuvvetle baskı yaparak, darbederek susturmak mümkün değildir. Düşünceyi engellemenin, yok etmenin tek yolu vardır o da daha üstün fikir üretebilmektir. Fikre karşı fikir üretemeyenler tarih boyunca hakarete ve zorbalığa yönelmişlerdir" diye konuştu.

Kamalak, hakkı hakim kılmak için 1 Kasım seçimlerinin önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Mecliste 4 parti olduğu takdirde, şehit cenazeleri gelmez, akan kan durur, annelerin gözyaşı silinir' gibi bir düşünceye sahip misiniz? Ne yazık ki hayır. Ekonomi düzelir diye bir düşünceniz var mı? Hayır. Biz koalisyon hükümetindeyken dahi bir tek şehit haberi gelmiş midir? Hayır. Güneydoğu bir bakıma bu ülkenin sigortası durumdaydı. O zamanlar 'biz de milli görüşçüyüz, bizi Erbakan piyasaya sürdü' diyorlardı. Kamuoyunu bu şekilde kandırıyorlardı. O sebepledir ki o tarihte milli görüşe verilen oylar olduğu gibi AK Parti 'ye gitti. Siz bakmayın 'Yolumuz Erbakan'ın yolu' dediklerine. Erbakan hoca hiç Avrupa Birliği'nden yana oldu mu?  Türkiye'yi bölecek ikiz yasaları telaffuz etti mi? Erbakan hoca her ortamda ve her fırsattı önce ahlak ve maneviyat diyordu."

Bir gazetecinin "AK Parti ile neden ittifak sağlanamadı" şeklindeki sorusu üzerine  Kamalak, "Şundan emin olun Türkiye'nin en yetişmiş kadroları Saadet Partisi'ndedir. Biz 'yangını söndürecek, akan gözyaşlarını dindirecek, şehit kanlarını durduracak kadar bir güce sahip olursak, meclise gireriz' dedik. Seçilebilecek noktada 10, seçilme ihtimali bulunan yerlerden de 5 kontenjan istedik ama olmadı. Ben görüşme öncesinde 'Bunlar milli görüşü ihya için değil imha için gelirler' dedim. Örneğin Diyarbakır'dan 1 milletvekili çıkarmışlar, bize 4. sırayı teklif ediyorlar. Ağrı'dan hiç milletvekili çıkaramamışlar, bize 3. sırayı teklif ediyorlar. Bu görüşmenin bir manası olur mu?" değerlendirmesinde bulundu.  

Kamalak, konuşmasının ardından Saadet Partisi Bartın Milletvekili adayları Ünal Yurtbay ve Selami Ünsal'ı partililere tanıttı.